Ülkemizde ağız ve diş sağlığı yeterince dikkate alınmayan bir konudur. Ancak ağız vücutta bulunduğu konum açısından oldukça önemli ve dikkat çeken bir yerdir. Dışardan kötü görünen dişler karşımızda duran insanı rahatsız etmekle kalmaz, ayrıca çeşitli hastalıklara da sebep olur. İnsanlar mikrobu, bakteriyi, virüsü ağız yoluyla kaparlar ve hastalanırlar. Birçok hastalığa sebep olan bu mikrop, virüs vb. olumsuzlukları yalnızca dışarıdan kapmayız, dişlerimizde oluşan hastalıklar, çürüklerde bu tür şeyleri üretirler.


Ülkemizde insanlar dişçilerden korktukları için diş doktoruna gitmezler. Ne zamanki dişlerinde çok büyük ağrılar, çürükler olur işte o zaman sadece mecbur kaldıkları için giderler. Ancak gittiklerinde zaten çok geç kalınmıştır. Dişi kurtarmak için dolgu, kanal tedavisi gibi ağrı yapacak işlemler uygulanmak zorunda kalınır. Ama daha önceden dişçiye gidilip kontrol edilirse ağrısız sızısız diş kurtarılabilir. Ama dediğimiz gibi ülkemizde 'dişçi' korkusu her şeyin önünde gelmektedir.


Bizim de hedefimiz diş sağlığının ve diş hastalıklarında erken önlem alınmasını sağlayabilmek ve değerli ziyaretçilerimize konuyla ilgili sağlıklı bilgiler sunabilmektir.


Sağlıklı ve estetik görünümlü dişlere sahip olmak için; düzenli olarak dişlerimizi fırçalamak, 6 ay da bir dişçimize başvurarak muayenemizi yaptırmak yeterli olacaktır.

Hakkımızda Resim